Vivaldi dla dzieci – Cztery pory roku. Spektakl dla dzieci

SPEKTAKLE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Vivaldi dla dzieci – Cztery pory roku

Spektakl dla dzieci – Cztery pory roku. Cykl multimedialnych koncertów przełamujący tradycyjną formułę edukacji muzycznej najmłodszych. Cztery Pory Roku Antonia Vivaldiego powstają na oczach dzieci, przy ich aktywnym udziale. Przewodnikami po świecie dźwięków i zjawisk przyrody są teatralne lalki a interaktywna forma koncertu w atrakcyjny sposób przybliża arcydzieła kanonu muzyki. Spektakl dla dzieci, który uczy i bawi.

Gotowi na niezwykłe przygody? Zapraszamy ! Wspaniały spektakl dla dzieci jest na wyciągniecie ….smyczka!

  • Spektakl dla dzieci w wieku 5-15 lat
  • Koncertowy przewodnik po muzycznych porach roku
  • Muzyka na żywo – 7 muzyków (skrzypce solo, skrzypce I, skrzypce II, altówka, wiolonczela, klawesyn)
  • Śpiewający aktorzy i teatralna lalka w roli Antonia Vivaldiego
  • Widowisko multimedialne
  • Wersja widowiska – każda pora roku jako oddzielne widowisko, Vivaldi w pigułce – przekrojowe widowisko zawierające wybrane fragmenty z widowisk poświęconych oddzielnej porze roku, Święta u Vivaldiego – Mikołajki
  • Czas trwania 60 minut

 

Przygotujcie walizkę z ubraniami na każdą pogodę, zabierzcie ze sobą ulubionego pluszowego misia i ukochaną lalkę.

W świecie wyobraźni Pana Vivaldiego przeżyjecie niezapomniane chwile!

WIOSNA (Wiosenny ogród) 

.
Spektakl dla dzieci
Ziemia zmęczona okowami lodu budzi się do życia, a wraz z nią cała natura. Ptaki radosną pieśnią ogłaszają przybycie wiosny. Vivaldi zafascynowany niezwykłym śpiewem próbuje rozszyfrować ptasi alfabet. Wraz z przyjaciółmi trafia do tajemniczego ogrodu, gdzie zaskakują go cuda przyrody. Czy uda mu się zrozumieć odgłosy wiosny? Czy będzie potrafił
wiernie odmalować tryle i świergoty muzyką? Sielski nastrój przerywa przejmujące szczekanie psa, zwiastujące nadejście burzy.
***

LATO (Vivaldi na wakacjach) 

Wreszcie po całym roku ciężkiej pracy nad koncertami przychodzi pora na zasłużony odpoczynek. Podróżny futerał zapakowany po brzegi, a w nim niezbędnik każdego turysty: przeciwsłoneczne okulary, bermudy, hawajska koszula, płetwy do nurkowania… Przyjaciele zabierają Antonia na urlop nad polskie morze. W pełnym słońcu i duchocie dryfują pośród fal ukołysani spokojną wodą. Fa-la, Fa- la… jak mantra powtarza się pięknie brzmiący sen o lecie. Z letargu wybudza ich hałas grzmotów i błysk piorunów. Czy zdążą bezpiecznie dopłynąć do lądu?
***

JESIEŃ (Jesienny stragan)

Antonio Vivaldi w poszukiwaniu muzycznych inspiracji odwiedza słynną pracownię lutniczą, podglądając, jak powstają instrumenty. Zakochany w brzmieniu skrzypiec postanawia napisać dla nich najpiękniejszy koncert. Natchnienie przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie!
Zanim poznacie i usłyszycie Jesień w całym swoim bogactwie, pobawimy się dźwiękami, które inspirowały kompozytora. Zanurzymy się w jesiennej tonacji barw i odgłosów przyrody. Odwiedzimy wrześniowy stragan, gdzie głośne nawoływania sprzedawców mieszają się z gwarem kupujących, a kolorowe liście tańczą z każdym podmuchem wiatru. W bajeczny sposób ożyją dla nas dary natury, tocząc zabawny spór o wyższości witaminy C nad D oraz różnicach pomiędzy dźwiękami.
***

ZIMA (Święta u Vivaldiego) 

Za oknem śnieg i przenikliwe zimno. Na szybach mróz maluje kunsztowne freski, a wiatr rozrzuca śnieżki po partyturze. Zimowa bitwa o najlepsze miejsce na pięciolinii trwa. Tymczasem w domowej izbie wesoło płonie ogień w kominku, roztaczając wkoło przyjemne ciepło. Vivaldi Święta spędza w rodzinnym domu. Będzie snuł wzruszającą opowieść o choince i Świętym Mikołaju, a z pudełek z prezentami odpakuje zimowe wspomnienia. Te najpiękniejsze zawiesi na świątecznym drzewku i ozdobi muzyką.
***

Mikołaj u Vivaldiego

Vivaldi szuka inspiracji do stworzenia najpiękniejszego koncertu wszechczasów.
Zafascynowany wiosennym śpiewem słowika próbuje rozszyfrować ptasi alfabet. Zbudzony z letniego snu przez odgłosy nadchodzącej burzy bawi się dźwiękami i tonacjami barw. Na jesiennym straganie w bajeczny sposób ożywia dary natury, tocząc z nimi zabawne spory o wyższości dźwięku C nad D. Zimą przy kominku snuje wzruszającą opowieść o choince i Świętym Mikołaju.
***

Vivaldi dla dzieci – Cztery pory roku
Spektakl dla dzieci. Recenzje

„Koncerty edukacyjne Antonio Vivaldi – Cztery Pory Roku dla dzieci to znakomity przykład na to, że aby trafić w upodobania najmłodszych, nie trzeba zaniżać poziomu i stosować tanich sztuczek. Przez godzinę mali melomani, którzy wypełnili widownię niemal po brzegi, z zaciekawieniem słuchali opowieści o Antoniu Vivaldim, zobaczyli, jak buduje się skrzypce, odwiedzili jesienny stragan, a na koniec wysłuchali prawdziwego koncertu (…)” ;Antonio Vivaldi – Cztery Pory Roku dla dzieci; to nowatorski projekt, który wbrew panującym trendom nie bazuje na dobrze znanych melodiach i efekciarskich rozwiązaniach. Największym atutem jest potraktowanie dzieci jak dorosłej publiczności, przez co najmłodsi mogli zasmakować filharmonicznej etykiety (prośba o zakaz klaskania pomiędzy częściami). Mali słuchacze byli podekscytowani i zachwyceni. „ Artyści w sposób bardzo interesujący dla dzieci, wprowadzili widownie w ten czarujący świat muzyki artysty. Wyjaśnili nam co kryje się w tych pięknych dźwiękach, co w tym słyszał sam kompozytor. Była interakcja z dziećmi, multimedia i muzyka. Mogliśmy rozgrzać dłonie klaskaniem, stopy stukaniem, a serca dźwiękiem. Na widowni były dzieci w różnym wieku. Pokaz tańca towarzyskiego, film, teatr cieni – młody widź był rozpieszczany wszelakimi zabiegami (…) Był czas na ubieranie świątecznego drzewka, oraz na wspólne kolędowanie. Nie wyobrażam sobie lepszego przedświątecznego prezentu dla moich dzieci. Zapomniałam o codziennym pośpiechu i nabrałam ochoty na prawdziwie białe Boże Narodzenie.”
„Na początek roku szkolnego i zarazem na pierwsze spotkanie dzieci wysłuchały jesieni.[…] a to co najważniejsze formuła zyskała aprobatę wśród dzieci.[…] artyści życzyliby sobie aby taką frekwencją cieszył się każdy koncert.
SPRAWDŹ POZOSTAŁE OFERTY

SPEKTAKLE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

MUZYKA SMYKA SPEŁNIA MUZYCZNE MARZENIA

 

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram